Svatební dort a cukroví

Svatební dort je slavnostním vrcholem svatební hostiny.Je středem pozornosti hned po nevěstě a ženichovi a dokresluje celkový  design svatebni hostiny.Proto Vám doporučujeme věnovat  mu čas. At je Vaše přání svatebního dortu jakékoliv, nebojte se jej vyslovit. Novinkou ve svatebních dortech je svatební dort s cupcaky či francouzské makronky, které rozzáří každý svatební stůl.

Svatební dort se podává se obvykle po hlavním chodu. Nůž nakrojí nevěsta a ruku jí vede ženich, co by důkaz celoživotní podpory a pomoci. První kousek dostává nevěsta od ženicha, poté si role vymění a nevěsta dále rozdává dort v pořadí: matka ženicha, její matka, otec ženicha, její otec, oba svědci a dále všem přítomným svatebčanům.

Pověra říká, že neochutnání svatebního dortu přináší smůlu jak novomanželům tak i hostům. K jedlým tradicím svatebního veselí patří svatební koláčky,které dostávají svatebčané jako svatební výslužky několik týdnů před svatbou. Měly by mít alepoň tři druhy náplní. Koláčky se vkládají do papírových košíčků zdobených svatebními symboly a myrtou. Slouží jako pozvánka na připravovanou svatbu. 

 

dort-cukrovi